Zdarma pobyt pro děti u moře? To není sen, ale realita!

Blíží se léto a s ním i dovolená. Ač jsou v naší zemi krásná místa, kam se dá na dovolenou vyrazit, lidé spíše dávají přednost pobytu v zahraničí – ideálně pak u moře. V předchozím článku Také hledáte způsob, jak ušetřit za wellness pobyt s dětmi? jsme se zaměřili na to, ve kterém wellness v České republice ušetříte za pobyt dětí, a dnes se zaměříme na dvě destinace mimo naší republiku, které jsou cenově velice dostupné, ale také poměrně blízké, co se vzdálenosti týká. Řeč je o Itálii a Chorvatsku. Navíc na konci článku opět doporučíme pobyty, u kterých se dá ušetřit a kde budete mít zdarma pobyt pro děti u moře.

Chorvatsko – Makarská riviéra

Pokud vám nevadí, že do této destinace jezdí rok od roku více Čechů, pak je Chorvatsko dobrou volbou. Nejen, že jste u moře již za zhruba 11 hodin autem, ale v této destinaci je navíc nepřeberné množství letovisek, mezi něž patří například: Baška voda, Brela, Makarska, Podgora, Bast, Gradac a další známá letoviska.

Jsou zde dlouhé oblázkové pláže a slunečné podnebí, které umožňuje koupání již od poloviny května. Makarská riviéra se nachází pod štíty masivu Biokovo. Na své si tedy přijdou i milovníci přírody a aktivní dovolené.

Obdivovatelé Vinnetou se cestou z České republiky, případně cestou zpátky, mohou stavit u Plitvických jezer, která jsou od Makarské riviéry vzdálená zhruba 300 km směrem do/z ČR.

Jestliže máte rádi písčité pláže, pak doporučujeme zavítat na ostrov Brač – letovisko Bol.

Fotografie z Makarské riviéry, letoviska Bol a Plitvických jezer

Itálie – Lago di Garda

Ve skutečnosti se nejedná o moře, ale o jezero – Gardské jezero. Je největším italským jezerem, které se nachází na severu Itálie mezi Alpami a Pádskou nížinou. Tedy i zde si to užijí ti, kteří mají rádi koupání, ale také krásnou přírodu a procházky. Na své si přijdou také vyznavači windsurfingu. Hladina jezera je totiž díky teplému větru Ora téměř ideální pro tento vodní sport.

Tato destinace je, co se doby dojezdu týká, ještě blíže než Makarská riviéra. K nejbližší části Gardského jezera pojedete zhruba 8,5 hod.

Fotografie z Lago di Garda

Vybrané zájezdy do Chorvatska a Itálie se slevou, kde získáte zdarma pobyt pro děti u moře