Vytoužené dítě – kniha, kterou stojí za to přečíst

Očekávaná kniha Vytoužené dítě od novozélandské spisovatelky Catherine Chidgey, která vypráví příběh dvou dětí v nacistickém Německu, jenž by klidně mohl být označen „podle skutečné události“. 

Dílo, které poprvé spatřilo světlo světa v roce 2016 a ihned se stalo bestsellerem a zároveň získalo cenu Ockam New Zeland Book Award, což je nejvýznamnější novozélandské literární ocenění. 

Co od knihy Vytoužené dítě můžeme očekávat? 

Počátek příběhu se odehrává v roce 1939. Vypráví o běžném životě v Německu. Na jedné straně poznáváme malou Siggi, dceru Berlíňanů vyšší střední vrstvy, která prožívá bezstarostné a radostné dětství, pomineme-li dobu. Na druhé straně je tichý kluk se zvláštním chováním, který se jmenuje Erich. 

Po kapitulaci Německa svede osud Siggi a Ericha dohromady a protože v Německu není bezpečno, ukryjí se společně v divadle. Nemají k dispozici žádné potraviny, jak dlouho tady mohou přežít? A jak velké pouto mezi nimi může vzniknout a v co dokáže přerůst?

Kniha Vytoužené dítě popisuje válku z jiného pohledu než ostatní válečná díla. Hlavními hrdiny jsou děti a jiní nevinní občané. Tento dojemný příběh popisuje, jak se vypořádali s tím, že vzhlíželi k osobě, jakou byl Adolf Hitler, a zároveň popisuje to, jak vnímali uvědomění, jaké hrůzné činy má jejich země na svědomí. 

Přejít do obchodu s knihami