beach-1824855_640

Vyplatí se na dovolenou cestovat na vlastní pěst nebo využít služeb cestovní kanceláře?

Blíží se čas dovolených, proto vám přinášíme několik tipů, jak snížit náklady za cestování. Pokud někdo nemá čas obstarávat jednotlivé letenky nebo hotely, na závěr článku doporučíme i cestovní kanceláře, které jsou důvěryhodné a ověřené.

Na dovolenou svépomocí nebo jet s cestovkou?

Každý rok přibývá lidí, kteří si dovolenou sami naplánují od koupě letenky až po ubytování. Doba se mění a i možnosti jsou zcela někde jinde, než tomu bývalo dříve. 

Výhoda cestování svépomocí je ta, že je možné jet na dovolenou na počet dní, který vám vyhovuje. Zatímco cestovní kanceláře většinou nabízejí fixní termíny. Dalším rozhodujícím faktorem, proč lidé cestují na vlastní pěst, je, že ušetří nemalé částky v porovnání s cestovní kanceláří. Pro lidi, kteří nemají čas na internetu hledat a vybírat letenky či hotely, je však dovolená přes cestovní kancelář výhodnější. Mohou ušetřit spoustu času, který by věnovali vybírání ubytování nebo dopravy. 

Dovolená v hotelu nebo soukromé ubytování? 

Cestovní kanceláře většinou nabízejí ubytování v hotelech nebo apartmánech. Toto ubytování si samozřejmě může zaplatit cestující i mimo cestovní kancelář. V případě soukromého ubytování, doporučujeme navštívit stránky Airbnb, jestliže nechcete dávat přehnané částky za ubytování v hotelech nebo apartmánech.

Na dovolenou letět nebo využít pozemní přepravu?

Samozřejmě záleží na tom, do jaké destinace cestujete a kolik času na dovolenou máte. Po Evropě se již začíná vyplácet letecká přeprava. A to nejen z ekonomických, ale také z časových důvodů. Je ale rozdíl, jestli se na dovolenou chystáte sami nebo například s rodinou. V případě, že necestujete sami, je více ekonomické pozemní cestování – vlak, autobus nebo auto. 

Exotická dovolená a navazující lety – žádný problém

Společnost Kiwi.com má jednu obrovskou výhodu oproti běžným prodejcům letenek. Na jejich webu si snadno naplánujete, odkud kam letíte. Systém vám navíc automaticky vyhledá letenky i s přestupy a zároveň vyhodnotí, který let je nejkratší, nejlevnější nebo nejvýhodnější v porovnání cena/doba letu.

Pokud hodláte letět do vzdálenějších destinací, kde je třeba ohlídat navazující lety, pak nemusíte mít obavy, když byste některý z letů nestihli. Máte totiž jistotu, že vám bude nabídnut alternativní let nebo vám budou vráceny peníze. Navíc ještě dostanete určitou částku na přepravu na jiné letiště, ubytování přes noc, případně na jídlo a nápoje.

Vybrat výhodné letenky Vybrané dovolené se slevou Pohybové a poznávací zájezdy