vany s dvířky

Vany s dvířky – perspektiva nejen pro lidi s omezenou možností pohybu

Pokud má někdo omezenou schopnost pohybu, často pro něj bývá obtížné zdolat třeba i jeden schod, natož pak vkročit do vany, která standardně bývá vysoká od 60 cm. Máte doma pejska, který váží dobrých 60 kg? Už ho více nemusíte přenášet přes okraj vany pokaždé, chcete-li svého domácího miláčka umýt. Byl vyvinut skvělý pomocník – vany s dvířky, která se dají instalovat do jakéhokoliv typu vany.

Materiál a barva dvířek

Dvířka se vyrábí ze speciálního materiálu, který splňuje potřebné požadavky a s vaší vanou zcela splní to nejdůležitější, což je požadovaný vstup do vany z hlediska obtížnosti. Vybrat však můžete i ze skleněné varianty, která je velice stylová. Jedná se o vysoce kvalitní bezpečnostní sklo.

Na výběr je široká škála barev, aby dvířka zapadala do designu vaší koupelny, ale vzhledem k ostatním zařizovacím předmětům ani klasická bílá nikoho neuráží.

 

„Důležité je, že nemusíte bourat koupelnu, ale bez porušení jejího designu i ostatních obkladů a dlažeb, vám tuto úpravu provedeme během jednoho dne”, říká zakladatelka společnosti Elmat Super, s.r.o..

Výroba dvířek a jejich instalace

Dvířka jsou vyráběná na míru do vaší vany a mohou být umístěna tak, aby splňovala vaši potřebu. Doba výroby trvá průměrně 10 – 20 dní. Záleží to na typu dvířek, která zvolíte. Samotná instalace pak trvá 1 den přímo ve vaší koupelně tak, že se do vany vyřízne potřebný otvor a dvířka se zabudují do vany. Druhý den je třeba nechat lepidla a silikony, kterými jsou dvířka upevněna, zatvrdnout a uschnout. Třetí den je již možné napouštění vany a koupání, což platí pro všechny typy zabudovaných dvířek.

Vany s dvířky a bezpečnostní pokyny

Protože jsou dvířka ve stěně vany, musíte v ní být před tím, než se voda začne napouštět a vylézat z vany až po vypuštění vody, což je naprosto logické.

Cena

Při realizaci je třeba brát v potaz, že cena se bude skládat z dvířek jako takových a jejich následné instalace. Průměrná celková cena se pohybuje kolem 60 000 Kč, ale v současné době je zaváděcí cena pro Českou republiku při tzv. EKO dvířkách, která je již kompletní včetně práce a daně, a je stanovena na 43 500 Kč. V této ceně je pouze 1 typ dvířek – EKO bílá.

Konkrétní cenovou kalkulaci na všechny typy vám poskytne společnost Elmat Super, s.r.o., která má své vzorkové prodejny v Praze a Jihlavě, kde se můžete podívat, jak dvířka vypadají.

Kromě dvířek se prodávají i nové vany s dvířky a i tyto je možno zakoupit v prodejnách Elmat Super po dohodě typu vany a cenové nabídky.

Společnost má výhradní  zastoupení na prodej a realizace dvířek do vany od rakouské firmy Magic Bad.

Kontakt získáte zde. Elmat.gif

Ať jste mladí, starší, fit či s omezenou schopností pohybu, nebo myslíte na své čtyřnohé miláčky, myslete na budoucnost již nyní a nechte sobě nebo svým blízkým instalovat dvířka do vany. Předejdete tak častým nenadálým problémům a zjednodušíte si každodenní hygienu.

Dva dny přípravy, které do budoucna ušetří spoustu času a především stresu, za to přece stojí, co říkáte?