vánoční výzdoba

Vánoční výzdoba a 8 tipů, jak si udělat levnou dekoraci svépomocí

Nezadržitelně se blíží Vánoce a řada lidí již nyní myslí na to, jaká bude jejich vánoční výzdoba. Někteří zvažují i otázku financí, aby je dekorace nevyšla příliš draho, jiní dávají přednost doma vyrobeným ozdobám. Podívejte se na zajímavé vánoční dekorace, které nezruinují vaší peněženku a navíc nadchnou nejen vás, ale i vaše hosty.

1. Honosná dekorace

Dekorace 

Kdo by neznal dýni. Věděli jste ale, že je možné jí použít také jako vánoční dekoraci v bytě? S pomocí sprejů nejrůznějších barev docílíte vysněné podoby. Pokud použijete stříbrnou barvu, dýně dostane honosný nádech a vaše vánoční výzdoba bude dokonalá. 

2. Originální ozdoby

Udělejte si originální ozdoby pomocí starých žárovek, pokud v bytě nemáte již všechny vyměněné za úsporné. Budete potřebovat koupit pouze malé umělohmotné stromečky, bílý lesk na jejich podloží, barevnou stuhu a tavnou pistoli s lepidlem.

3. Zářivé ozdoby

Pomocí žárovek můžete vytvořit další okouzlující vánoční výzdobu, odšroubujte závit, na sklo naneste lepidlo, poté je obalte třpytkami a závit nakonec připevněte k žárovce pomocí tekutého lepidla z tavné pistole.

4. Vánoční výzdoba pro děti

Velice jednoduchá dekorace, která bude bavit celou rodinu. Na výrobu těchto vánočních sněhuláků bude potřeba několik zátek, stuha, pár knoflíků a lepidlo, kterým sněhuláka přilepíte k podložce.

5. Elegantní dekorace

  

Něco tak jednoduchého a přitom geniálního. Nafoukněte balónek, obvažte jej provázkem namočeným nejlépe v lepidle Mod Podge. Počkejte, až provázek pořádně zaschne, propíchněte balónek a neodolatelná ozdoba je na světě. Pro dokonalost použijte barevný sprej, aby byl výsledek ještě intenzivnější. Fantazii se meze opravdu nekladou. Koupit totiž můžete balónky různých velikostí i tvarů. Takto vyrobená vánoční výzdoba je vhodná nejen na vánoční stromek, ale také kdekoliv ve vašem bytě nebo domě.

6. Nevšední adventní kalendář

Především vaše děti ocení kreativitu nevšedního adventního kalendáře. Nechcete již kupovat ty nekvalitní čokoládové? Vyrobte si své vlastní. K výrobě stačí 24 prázdných krabiček od zápalek, které polepíte hezkým vánočním motivem, převážete stuhou, dovnitř dáte obsah pro děti a kalendář je hotový.

7. Útulná dekorace

Opravdu velice levná výzdoba, která zútulní váš byt a dá mu nádech Vánoc. Kupte sprej, pokud žádný doma nemáte, šišky jím postříkejte, nechte zaschnout a pak už se jen kochejte. 

8. Atypický věnec

Nemáte propriety na výrobu klasického věnce, jako je třeba tavná pistole? Nevadí, postačí vám obyčejný tác, na který úhledně poskládáte několik jehličnatých větviček, šišky, svíčky ovázané skořicovou kůrou, sprejem zabarvené lískové ořechy, mašli a další. Výsledek je opravdu unikátní.