Také se bojíte, že se váš pes zatoulá a skončí v útulku?

Stejně jako se rodiče bojí o své děti, bojí se i milovníci zvířat o svého čtyřnohého přítele. Povinností každého majitele psa je, aby zvíře bylo očipováno. Na čipu jsou veškeré důležité informace o zvířeti. Cílem čipování měl být tzv. registr čipovaných psů. Pokud by se vám pes ztratil a někdo jej nalezl, jednoduše by se díky registru zjistilo, komu pes patří. To samé v případě, že pes někoho pokouše a páníček není přítomen. Faktem ale je, že registr psů zatím bohužel neplní svůj účel. Jak je tedy možné ochránit psa, který se ztratí, aby neskončil v útulku? 

Pes má čip, nač další psí známku? 

Jak již bylo zmíněno, registr čipovaných psů zatím zcela nefunguje. Pokud má pes čip, ale není registrovaný v žádném registru, nikdo nedohledá, komu pes patří. Stejně tak pokud je pes zaregistrovaný v některém z registrů, případně na obci, je možné dohledat údaje pouze za určitých podmínek. Naštěstí existují i jiné varianty, které vašeho čtyřnohého miláčka ochrání před obávaným útulkem. Řeč je o známce, kterou navlečete na obojek psa. Je tedy mnohem obtížnější, aby pes známku ztratil.

Z jakého materiálu je známka vyrobená a  co je jejím cílem? 

Samotná známka je vyrobená z nerezového štítku, který je upevněný na silikonový pásek. Na známku je možné nechat vygravírovat kontakty na majitele psa, ale také číslo původní známky, případně další údaje, které páníček pokládá za důležité. 

Velkou výhodou je, že pes nebude při chůzi cinkat, což mohou ocenit především maminky, které kromě pejska mají i miminko. 

Známka je sice malá a lehká, ale odolná

Nerezový materiál, ze kterého je známka vyrobená, je natolik pevný, že jej není možné ohnout rukou. Nápis je na známku vygravírovaný laserem, nemusíte se tedy bát, že byste ho setřeli. Silikonové poutko, na které je štítek přichycený, je velmi elastické. Ani u jednoho z použitých materiálů není třeba se obávat, že by vlivem běžného používání došlo k poškození. 

Přejít na web