Ubytování v zahraničí

Chcete snížit náklady za ubytování v zahraničí?

Kdo si v dnešní době může dovolit dát přemrštěné částky za ubytování v zahraničí? Ať už se snažíte za dovolenou ušetřit, nebo jen chcete mít více soukromí než v hotelu, máme pro vás tip, jak snížit náklady spojené s pobytem v zahraničí.

Poznáváte rádi nové lidi a jste dobrodruzi?

Nejen pro studenty, ale také pro ostatní, kteří rádi cestují, jsou určené stránky CouchsurfingZískáte zde informace, kdo bezplatně nabízí volný gauč k přenocování v destinaci, kterou chcete navštívit. Na stránkách nechybí reference od lidí, kteří zde již byli ubytováni.

Celý proces je velmi jednoduchý. Zaregistrujte se, vyberte město a zjistěte, kdo nabízí místo k ubytování. Pak zašlete hostiteli žádost s několika termíny, kdy máte v plánu přicestovat. Dále se už domlouváte na ostatních záležitostech. 

Upřednostňujete soukromé ubytování v zahraničí? 

AirBnB – tato služba je nejvýhodnější pro páry nebo jedince, kteří nemají zájem o ubytování v hotelu. Rodiny s dětmi ocení hlavně soukromí. Avšak oproti ubytování v hotelu se tato varianta může mírně prodražit.

Pronajímají se byty, jejichž majitelé je nabízí pro krátkodobé pobyty. Máte jistotu, že oproti ubytování přes cestovní kancelář nezaplatíte žádný poplatek za zprostředkování. 

Jestliže rádi cestujete sami, ale přesto byste uvítali nějakou společnost, můžete si vybrat ubytování ve sdílené domácnosti. Většinou se jedná o osobu, která byt pronajímá nebo podnajímá. 

I když se může zdát, že je celý proces (od registrace po zaplacení) zdlouhavý, má to své opodstatnění. Každý prochází důkladným prověřováním, aby obě strany byly v bezpečí. 

Také zde najdete reference od bývalých zájemců, kteří byli v bytě ubytovaní před vámi. Vás zase hodnotí pronajímatelé, což slouží pro budoucí hostitele, aby o vás zjistili důležité informace pro případ, budete-li službu chtít v budoucnu opět použít.