Nástěnné biokrby, které jsou bezpečné a neškodí vašemu zdraví

Pomocí nástěnných biokrbů docílíte v zimě oteplení místnosti. V létě se pak dají biokrby využít jako estetický doplněk interiéru. Navíc se nemusíte obávat úniku oxidu uhelnatého.

Únik zplodin z běžných krbů

Největším nebezpečím klasických krbů je především únik oxidu uhelnatého. Jestliže budete vystaveni jeho dlouhodobému vdechování, můžete se otrávit. Z těchto krbů také často létají jiskry, kvůli kterým dochází k požárům. Biokrby jsou podstatně šetrnější variantou. 

Bezpečnější krby, které nezatěžují vaše zdraví

Jedná se o biokrby, jenž jsou na biolíh – kapalné palivo, které nezapáchá. Nemusíte se obávat vdechování nebezpečných zplodin, které jsou v ovzduší při hoření tuhých paliv.

Jestliže máte v plánu pořízení krbu, jasnou volbou by měl být biokrb, který váš interiér rozzáří po estetické stránce. Není třeba se obávat, že vám načichnou záclony nebo jiné potahy.

Velkou výhodou je, že oheň v biokrbu má nižší teplotu než oheň v běžném krbu. Nemusíte se tak bát popálení, pokud přijdete do styku s přímým ohněm. Do pěti vteřin by nemělo hrozit poranění. 

Navíc nehrozí, že by z biokrbu odskočila jiskra, což je velká výhoda oproti krbům na tuhá paliva. 

Nástěnný krb.jpg Nástěnný krb4.jpgNástěnný krb3.jpg

Podstatně nižší pořizovací náklady

Kvůli nástěnným biokrbům není třeba bourat zeď. Jsou to bezkomínové krby. Výrazně tak eliminujete náklady, které jsou spojené se zabudováním jiných druhů krbů. 

Jejich hmotnost je natolik nízká, že je možné upevnění na zeď. K tomu slouží speciální konzole. Biokrby, které mají větší hmotnost, se doporučuje kvůli stabilitě ukotvit. 

Nástěnné biokrby je možné zakoupit v eshopu.

Přejít do obchodu