stres

Máte stres kvůli zaplacení účtů? Infarkt vám hrozí až 13 krát více!

Je prokázáno, že stres a sociální faktory ovlivňují naše psychické rozpoložení a jsou spojeny s akutním infarktem. Studie zjistila souvislost mezi rizikem srdečního infarktu a neschopností platit účty. Jakákoliv úroveň deprese může mít za následek zvýšené riziko srdečního infarktu. Nemusí se zdaleka jednat o závažné deprese, ale na vině jsou i ty menší, zdánlivě neškodné duševní problémy. 

Nejen stres je příčinou infarktu

Nejen ti, kteří bojují o zaplacení svých účtů, ale i lidé, kteří mají stresující zaměstnání jsou vystaveni zvýšenému riziku infarktu. Dle výzkumů je stres pro naše tělo stejně škodlivý jako kouření. Jedno i druhé způsobuje srdeční a oběhové onemocnění. 

Dopřejte si čas na přemýšlení a stres se vám bude vyhýbat

Místo stresu si raději dopřejte skleničku dobrého vína a vanu. Samozřejmě to samo o sobě účty nezaplatí, ale otevře to vaší mysl novým myšlenkám a vy tak můžete přijít na nové nápady, které povedou k dalším krokům.

Spousta lidí si díky tomu, že mají čas na přemýšlení, uvědomí, že některé kroky, které dělají, jsou zbytečné a nikam nevedou. Když člověk přijde na to, co dělá špatně, má chuť udělat změnu. Proto neváhejte ani vteřinu a najděte si ve svých uspěchaných životech čas na to, abyste se zamysleli, jestli vše co děláte, má smysl. A rozhodně se nebojte udělat razantní změny ve svých návycích.