Lyžování

Lyžování na horách aneb 5 nejlepších tratí v Evropě

Patříte mezi vyznavače zimních sportů a chtěli byste dát lyžování přednost před vánočním shonem? Pak se podívejte na jedny z nejlepších evropských sjezdovek, které si nesmíte nechat ujít. Jednejte ale rychle, volné termíny ubývají závratnou rychlostí. 

Kitzühel, Streif

Jestliže dáváte přednost lyžování v Rakousku, doporučujeme slavnou trať Streif v Kitzühelu.

Trať je náročná i pro zkušené lyžaře. Obzvláště po závodech, které se zde konají. Lyžařská trať totiž zůstává zmrzlá ještě nějakou dobu poté.

Mayrhofen

Opět zavítáme do Rakouska. Toto místo je velice oblíbené i pro Čechy. Jedním z důvodů je bezesporu fakt, že se zde nachází nejprudčeji upravovaná trať v Rakousku. Její délka je 1 500 metrů a sklon neuvěřitelných 78% v některých místech.

Jste-li milovníky lyžování, tule trať si prostě musíte vyzkoušet.

Gran Risa v Alta Badii

V italském středisku Alta Badia v Itálii si můžete vyzkoušet, jako to je stát na startu závodu Světového poháru. Tato lyžařská trať je dlouhá 1 255 metrů.

Gran Risa ocení nejen lyžaři, ale i gurmeti. V Jižním Tyrolsku je mnoho míst, kde výborně vaří a je zde i mnoho zábavy.

 

 

Trametsch na Plose

Řeč je opět o Itálii a pravděpodobně o nejvšestrannější trati v Evropě. Dlouhá, příjemně členitá se zajímavým profilem – taková je sjezdovka Trametsch ve středisku Plose na severu Itálie. Její délka dosahuje 9 kilometrů s převýšením až 1400 metrů.

Lyžařská trať Trametsch na Plose bývala značována dokonce jako černá sjezdovka, ale s trochou úsilí Trametsch sjede i lyžař začátečník. Ze sjezdovky je velkolepý výhled na štíty Dolomit a Brixen.

Vallée Blanche v Chamonix

Jste-li opravdový milovník hor, sjet Vallée Blanche ve francouzském Chamonix prostě musíte. Je to 20 kilometrů dlouhý sešup volným terénem, kde se klesá o 2700 výškových metrů.

Pokud jsou dobré podmínky, na sjezd si můžete troufnout bez průvodce. Trať je sjízdná i pro středně pokročilé lyžaře.

Z českých luhů a hájů: Lyžování dolní Morava

Pokud nechcete cestovat do zahraničí, ale dáváte přednost lyžovačce u nás, resort Dolní Morava pod svahy Králického Sněžníku na Moravě vám nabídne všehochuť – pěkné carvingové tratě pro rodiny s dětmi i jednu pořádnou ostrou. Tahákem je mimo jiné sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 metrů a délkou 1200 metrů. V areálu najdete zhruba 11,5 km sjezdovek.

 

Máte-li raději relax a pohodu, zajeďte si na wellness pobyt.