Levné cestování po Evropě – mýtus nebo holý fakt?

Období dovolených se blíží a vy váháte, jak nastřádat tolik peněz, abyste pokryli celou dovolenou? Faktem je, že i když je cestování nákladný koníček, v dnešní době existuje mnoho příležitostí, jak si vše usnadnit a díky tomu zažít levné cestování. 

Vše začíná ubytováním

Ubytování je pravděpodobně tou nejnákladnější položkou z celého cestování. Jestliže se rádi přesouváte z místa na místo, může bydlení v hotelu vyjít pěkně draho. Naštěstí existují chytré mobilní aplikace, díky kterým v mžiku poznáte, jestli někdo v místě, kam se chystáte, nabízí sdílené lůžko. Řeč je o aplikaci Couchsurfing. Pravda, pro milovníky soukromí to asi nebude, ale pro batůžkáře ideální volba, jak podstatně snížit náklady za cestování a navíc poznat nové lidi. 

Když je vaší prioritou levné cestování 

Ušetřit se dá také za cestování a dopravu jako takovou. Jestliže dáváte přednost častějším změnám destinací a vaše cílovka je Evropa, pak vám může přijít vhod levná autobusová doprava. Má to několik výhod. Nejen, že ušetříte nemalé peníze za letenky, ale navíc se můžete pohodlně vyspat v autobuse během noční cesty a druhý den už můžete být v jiném městě, dokonce i v jiné zemi. Můžete také ušetřit díky častým akcím, kdy získáte dvě jízdenky za cenu jedné. 

Levné poznávání města a vysněné destinace

Myslíte si, že poznávání města s průvodcem se prodraží? Někdy ano, ale pokud víte o Free Walking Tours, opak je pravdou. Poznávání města s průvodcem, během kterého nemusíte zaplatit ani cent, pokud nechcete. Pořádají se každý den v každé evropské metropoli. 

Za každou službu by se však mělo platit, proto i zde je dobré, když alespoň drobné průvodci dáte. 

V některých městech zdarma vstupy do muzeí

Např. ve Vídni mají každou první neděli v měsíci akci na vstup do vybraných muzeí, kdy získáte vstup zdarma. Ne jinak je tomu v Paříži. V Maďarsku máte zase volné vstupy do muzeí během státních svátků. 

 

Hledáte-li způsob, jak si cestování zjednodušit, přečtěte si náš článek Jak si díky aplikacím zjednodušit cestování. Najdete v něm mnoho užitečných rad a tipů, jak si nejen levné cestování zpříjemnit.