Volání aneb Kde se dá ušetřit za mobilní tarify

Jak nejlépe zjistit, jestli se dá ušetřit za mobilní tarify?

Také jste přemýšleli, jestli se dá ušetřit za volání nebo psaní zpráv z telefonu? Poslední dobou se s výhodnými nabídkami roztrhl pytel a není se čemu divit. V České republice je zhruba 14 miliónů aktivních SIM karet od operátorů jako je T-mobile, Vodafone, O2 či od jiných, méně známých, poskytovatelů.  Abyste nenaletěli a nekupovali zajíce v pytli, opět vám doporučíme, kde se dá ušetřit za mobilní tarify.

Ceny v České republice a ve zbytku Evropy

Společně s Maďarskem, Bulharskem či Řeckem patříme mezi země s nejvyššími cenami za mobilní tarify v Evropě.  Oproti jiným zemím jsou ceny v České republice až dvakrát vyšší, než je tomu v jiných evropských zemích. Taková je bohužel realita. Nutno zmínit i fakt, že např. v Rakousku získáte u neomezeného tarifu navíc až jedenáctkrát větší objem dat, než dostanete v naší zemi. Dokonce i cena je zhruba o polovinu nižší než u nás. 

Dobrá zpráva je, že se v tomto ohledu angažují i politici a snaží se prosadit nový telekomunikační zákon, který by údajně mohl zpřísnit podmínky pro mobilní operátory. Jestli ale dojde ke snížení cen a bude reálné ušetřit za mobilní tarify z dlouhodobého hlediska, je v tuto chvíli zatím nejasné. 

Kde se dá ušetřit za mobilní tarify nejvíce?

Polsko – neomezený tarif od T-mobile vyjde na zhruba 300 Kč měsíčně – nechybí ani 5 GB dat. Mobilní operátor Orange nabízí obdobný tarif v přepočtu již od 240 Kč. 

Velká Británie – podobný balíček jako v Polsku a navíc 2 GB dat v rámci Evropské unie nabízí Vodafone – cena se pohybuje kolem 470 Kč za měsíc. 

Nizozemí – zde je možné získat neomezený tarif od T-mobile za 580 Kč měsíčně. Cena ale zahrnuje neomezený roaming ve Spojených státech amerických. 

A pak je tady Česká republika – občas je možné od operátora získat výhodnější cenu. Většinou však nezbude nic jiného, než kývnout na nabídku, kterou nabízí všichni tři nejzvučnější operátoři v naší zemi shodně. Cena se pohybuje kolem 740 Kč za měsíční neomezený tarif, který má ale omezené množství dat. Konkrétně 1,5 GB. Další data si samozřejmě můžete přikoupit. 

Máme pro vás tip, jak ušetřit za volání a mobilní tarify celkově

Buď můžete brouzdat hodiny po internetu a snažit se u jednotlivých operátorů dohledat, který z nich nabízí největší slevy, nebo můžete osobně zajít na jednotlivé pobočky a dozvědět se informace tam. Pokud ale svůj čas považujete za cenný a nechcete ho ztrácet zbytečným hledáním na internetu či chozením po obchodech, pak vám bude stačit navštívit tyto webové stránky, kde se na pár kliknutí dozvíte, u kterého operátora ušetříte nejvíce. 

Porovnat ceny mobilních operátorů