Jak chránit své děti před odlákáním cizí osobou

Jak chránit své děti před odlákáním cizí osobou?

Zná to každý, kdo má děti. Ten obrovský strach, že je osloví neznámá osoba a odláká je pod nějakou záminkou. Pravda je, že neexistuje speciální způsob, jak chránit své děti před odlákáním cizí osobou. Jedinou šancí je dostatečná komunikace s dětmi. Pomůže také to, že se podíváte, jakými způsoby se dají děti odlákat a budete je varovat před touto možností. Jeden k konkrétních způsobů, jak cizí osoba může odlákat vaše dítě, najdete na konci článku ve videu.

Jak chránit své děti před odlákáním cizí osobou? Mluvte s nimi!

Nebojte se a mluvte s dětmi o tom, co se může stát, když budou důvěřovat cizím osobám a odejdou s nimi. Varujte je, jaké triky na ně mohou zkusit a odlákat je. Jedině tak si děti mohou uvědomit, jaké riziko je čeká. Upozorněte děti, aby se s cizími lidmi nebavily. Ani kdyby jim taková osoba slibovala sladkosti, pejsky, další zvířátka a podobně.

Chraňte a hlídejte své děti i na hřištích, kde jsou mraky lidí. Právě začínající období, kdy se chodí s dětmi na hřiště, je rájem pro kdejaké devianty. A i když jste zrovna uprostřed toho nejdůležitějšího rozhovoru s vaší přítelkyní, nespouštějte oči ze svého dítěte. Stačí opravdu jen malá nepozornost.

Uvidíte-li podezřelou osobu, která se snaží odlákat dítě, nebuďte lhostejní a oznamte to Policii ČR. Můžete pomoci spoustě rodinám. 

Šiřte tuto zprávu do světa

Aby se o těchto způsobech dozvědělo co nejvíce lidí, sdílejte článek mezi své známé. Jedině tak si každý uvědomí, že není dobré podceňovat vynalézavé způsoby lidí, kteří unášejí děti.

I když je video v anglickém znění, lze pochopit, o co v něm jde. Kdyby náhodou přeci jen někdo nevěděl, pak se pan Joey Salads snaží ukázat, jak jednoduché je odlákat děti. A to i když si jsou maminky jisté, že jejich dítě by s cizí osobou neodešlo. Stačí k tomu hezké štěně a otázka, jestli by děcko chtělo vidět i další pejsky.