I ve wellness je dobré dodržovat etiketu

Ať už jste zkušení návštěvníci wellness nebo se teprve chystáte na svou první proceduru, nezapomeňte, že i zde je dobré dodržovat určitá pravidla, která vám wellness pobyt ještě více zpříjemní. 

Než se rozhodnete pro návštěvu

Váš zdravotní stav je důležitý nejen pro to, abyste si proceduru užili, ale také proto, že v případě nemoci vám procedura může spíše uškodit. Pokud tedy náhle onemocníte, přeobjednejte se na jiný termín. Neriskujete jen své zdraví, ale také zdraví ostatních, se kterými přijdete do kontaktu. 

Co s sebou?

I když je již standardem, že ve větších wellness centrech je součástí procedury poskytnutí ručníků, županů, případně i přezůvek, vždy je lepší informovat se předem, jak na tom dané centrum je. Některá centra půjčují vybavení zdarma, jiná si účtují nízké poplatky.

Ohleduplnost k ostatním

Sprchování před vstupem do wellness zóny by mělo být samozřejmostí, stejně jako sprchování před každým vstupem do bazénu nebo vířivky. 

Ve společných prostorech, jako jsou šatny nebo chodby, se vyžaduje nošení pantoflí a do sauny je dobré vstupovat bez plavek a sezení je vhodné na ručníku. 

Dochvilnost je výsadou nejen králů

Snažte se dodržet přesnou hodinu domluvené procedury. Je to především váš čas, o který přicházíte, pokud přijdete pozdě. Navíc při pozdním příchodu budete lehce ve stresu a zbytečně se tak vystavujete tomu, že se zcela neuvolníte a začátek procedury tak může přijít vniveč. 

Než se vysvlečete

Jsou procedury, které si vyžadují svlečení oděvů, ale jsou i procedury, u kterých se svlékat nemusíte. Obzvláště stydlivým jedincům doporučujeme, aby se vždy předem informovali, o jaký druh procedury se jedná. 

Chcete relax? Zapomeňte na mobil

Je mnoho lidí, kteří za relax považují, když koukají do telefonu. Ten pravý význam slova relax však spočívá v tom, že nejen tělo, ale i mysl je uvolněná. Proto se doporučuje do wellness vstupovat bez mobilního telefonu. 

Jezte dopolosyta

Je dobré, když si poslední jídlo před procedurou dáte tak hodinu před ní. Jídlo by mělo být především zdravé a lehké. Jestliže vám to denní režim umožňuje, již přes den dodržujte dostatečný pitný režim a alkoholu, pokud možno, se vyhněte. 

Není vám něco jasné? Zeptejte se

Důležitým specifikem každého (nejen) wellness centra by měla být ochota personálu a chuť pomoci zákazníkům. A to především ve chvílích, když si nejste jisti, co máte dělat. Proto se nebojte zeptat, pokud si s něčím nevíte rady. 

Zážitek z klidného odpočinku

Mějte na paměti, že pro mnoho návštěvníků wellness centra to může být opravdu jediný okamžik, kdy mohou přes den relaxovat a být v klidu. Proto se snažte být nehluční a nekažte zážitek ostatním. 

Vychutnejte si relax

Do wellness centra jdete především relaxovat. Upusťte proto na chvíli od všedních starostí, zapomeňte na moderní technologie a vychutnejte si relax naplno. 

Vybrat wellness pobyt