DVD novinky

Červnové DVD novinky a jejich hodnocení

Opět vám přinášíme krátký seznam, kde najdete DVD novinky za uplynulý měsíc. Jestliže chcete doporučení, na které filmy se podívat a na které ne, jste tady správně. 

Zakladatel

Příběh, který se zakládá na pravdivých událostech. Věděli jste, jak vznikla nejznámější síť rychlého občerstvení McDonald? A co tomu předcházelo nebo jak vypadalo stravování v padesátých letech minulého století? Jestliže vás zajímá, jaké byly začátky tohoto úspěšného řetězce, pusťte si film Zakladatel. 

Co se hodnocení samotného filmu týká, není to žádný šlágr, ale na své si přijdou především ti, které zajímá samotný příběh. 

Spravedlnost pro mou dceru

Film, který se taktéž odehrává na základě skutečných událostí. Smutný příběh, kdy se otec téměř 30 let snaží usvědčit doktora ze znásilnění a zabití jeho tehdy čtrnáctileté dcery. Do děje vstupuje řada nepříznivých okolností, kdy se daří doktorovi unikat spravedlnosti díky laxnímu přístupu úřadů. 

Vytrvalost otce zabité dívenky je obdivuhodná a my tento film doporučujeme. 

Psí poslání

Rodinný film, který ocení především menší diváci. Příběh pojednává o tom, jak se pes snaží objevit svůj účel v životě lidí. Během několika desítek let se staneme svědky obdivuhodné cesty, kdy pes „promlouvá“ ke každému milovníku zvířat. Během této doby se převtěluje do několika psů různých ras. Jestliže máte rádi zvířata a rádi byste zjistili, co si psi myslí, doporučujeme podívat se na tento film. 

Podobných filmů bylo natočeno již bezpočet, přesto vás film Psí poslání bude bavit až do konce. 

T2 Trainspotting

Na konec opět necháváme film, který by údajně dle kritik měl stát za to. Nevíme však, kdo hodnocení filmů provádí, ale dle nás se jedná o jeden z nejvíce přeceňovaných filmů v červnu. Pokud si tedy nechcete kazit večer, film T2 Trainspotting si nepouštějte. Má opravdu velmi daleko do jeho předchozí části, na kterou navazuje.

Děj filmu pojednává o tom, že se Mark, jeden z hlavních představitelů, vrací do svého původního domova po několika letech. Setkává se zde se svými bývalými přáteli. V nich však přechovává smutek, nenávist, ale také chuť se pomstít Markovi za to, že je ponechal na pospas osudu. Jestli vás zajímá, jak celý příběh dopadne, nezbude vám nic jiného, než si film pustit. 

DVD novinky v červnu, které stojí za vidění 

Za vidění určitě stojí filmy Spravedlnost pro mou dceru a psí poslání. Film Zakladatel zaujme spíše diváky, které zajímají příběhy úspěšných podnikatelů a film T2 Trainspotting hodnotíme jako naprostou ztrátu času.

Podívejte se také na to, které filmy jsme hodnotili za měsíc květen.

[poll id=“4″]