Biokrb

Biokrb pro každou domácnost

Kdo by netoužil si v sychravém počasí sednout doma k otevřenému ohni? O příjemnou podívanou rozhodně nemusíte přijít ani v případě, že bydlíte v bytě, který stavbu krbu neumožňuje. Biokrb nepotřebuje mít komín, proto váš sen není nesplnitelný. 

Stručně o biokrbech

Biokrby jsou krby na biolíh. Ty se vyrábí v mnoha různých designech a provedeních, jsou vhodné právě do bytů, kde není komín. Zvolit si můžete ultra moderní design nebo naopak tradiční vzhled. Oproti klasickému krbu mají biokrby nižší výhřevnost, to jim však na oblíbenosti neubírá. V biokrbu hoří skutečný plamen, který dokáže vyhřát část interiéru. Jejich výhřevnost je okolo 2-5 kWh. Cena za biokrb závisí na tom, zda jde o biokrb nástěnný, volně stojící nebo vestavný. 

Biokrb a ekologické řešení

Biokrby spalují biolíh, nazývají se také bioethanolové. Při jeho spalování se do vzduchu uvolňuje pára a oxid uhličitý. Při provozu biokrbu vám stačí pravidelně větrat místnost. Výhodou je, že nemusíte uklízet saze. Biokrby nejsou zdraví nebezpečné, nehrozí popálení dětí nebo vznik požáru od odskakujících jisker. I u biokrbu je třeba dodržovat bezpečnostní zásady. Například jej uhaste vždy, když odcházíte z domu nebo jej nemůžete mít pod dozorem.

Snadná instalace

Pro instalaci biokrbu nepotřebujete žádná složitá povolení, jako když budujete klasický krb. Díky tomu ušetříte nemalé peníze na pořízení, navíc jej můžete dle potřeby přemístit z jedné místnosti do druhé. Vybrat si můžete z několika typů biokrbů podle způsobu umístění. Pro topení v krbu je potřeba zakoupit biolíh. Poohlédněte se po skutečně kvalitním, vyhněte se levným náhražkám. Litr kvalitního biolihu má hořlavost zhruba 2-5 hodin.

Přejít do obchodu