3 věci, které je třeba zkontrolovat před dovolenou

Blíží se doba letních dovolených. Co je dobré zkontrolovat před dovolenou a které tři věci by nikdo neměl podceňovat? 

Před dovolenou zajistěte vodu

Zkontrolujte, jestli se netočí měřící přístroje vody, když máte veškeré kohoutky vypnuté. Snadno odhalíte, když někde uniká voda. Důvodem může být uvolněný kohoutek, prasklé potrubí ve zdi, protékající toaleta, případně unikající voda pod dřezem z důvodu uvolněného ventilu. 

Zajištění plynu před odjezdem

Pokud máte v bytě nebo domě zavedený plyn, je dobré ho tu a tam zkontrolovat. I když to zní téměř nemožně, ne každý únik plynu je okamžitě cítit. Např. pokud se jedná o závadu potrubí ve zdi, je téměř nemožné zjistit, že plyn uniká. Točící se měřák to však odhalí. Jak pokračovat dál? U pronájmu bezpodmínečně informujte pronajímatele. Jste-li vlastník, co nejdříve volejte někoho, kdo vám s opravou pomůže. 

Prevence před vznikem požáru

Podle některých pojišťoven je nejčastější příčinou požáru v domácnosti rychlovarná konvice. Jestliže máte v plánu zdržet se mimo domov přes noc nebo déle, vytáhněte přívodový kabel od konvice ze sítě. Doporučují to nejen pojišťovny, ale také hasiči. 

 

Rada na závěr: Nechte náhradní klíče od nemovitosti u sousedů či známých v době vaší nepřítomnosti pro případ, že se stane něco neočekávaného. Problém mohou vyřešit za vás vy si v klidu užijete bezstarostnou dovolenou.